Przejdź do treści

Gdy wybierasz się na wakacje do ciepłych krajów, pierwszą pamiątką, jaką chcesz przywieźć z wyjazdu, jest piękna opalenizna. Jak się okazuje picie wody i stosowanie kremów może przedłużyć utrzymanie się jej na ciele. Zobacz, co jeszcze ma wpływ na długotrwałość opalenizny na Twojej skórze.

Jak długo utrzymuje się opalenizna z naturalnego opalania?

Wczasowicze, korzystając z ostatnich promieni słonecznych, zastanawiają się, ile trzyma się opalenizna po przyjeździe do domu. Jak się okazuje, w dużej mierze wszystko zależy od dbania o skórę. Jeżeli jest ona odpowiednio pielęgnowana, a co najważniejsze, nawadniana od środka i na zewnątrz, możesz liczyć na trwałą opaleniznę. Dlatego wybierając się na plażę, pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu oraz smarowaniu się preparatami ochraniającymi skórę przed nasłonecznieniem i wysuszeniem.

Oprócz kremów i mleczek, z jakich chętnie korzystają plażowicze, dodatkiem, który może utrzymać efekt ściemnionej skóry, jest witamina A. Występuje ona naturalnie w wielu warzywach, np. w marchewce czy pomidorze. Pojawia się jednak pytanie, ile utrzymuje się opalenizna wspierana porcją warzyw? Przy przetwarzaniu przez organizm produktów z beta-karotenem może utrzymać się dłużej niż 5 tygodni. A po jakim czasie schodzi opalenizna bez jedzenia wymienionych warzyw? Po około 4 tygodniach.

Jak utrzymać opaleniznę przy pomocy kosmetyków?

Wiele wczasowiczów zastanawia się, jak utrzymać opaleniznę przy pomocy kosmetyków. Stosowanie preparatów do opalania nie zaczyna się tylko w wakacje, ale również przed rozpoczęciem sezonu letniego. Podczas odliczania dni do urlopu powinno się regularnie używać kremów lub emulsji do nawilżenia skóry z potwierdzoną skutecznością działania filtru UV, co zapewnia bezpieczeństwo. W ten sposób można natłuścić, a tym samym ochronić swoje ciało przed promieniami słonecznymi.

Zarówno w internecie, jak i sklepach stacjonarnych możesz znaleźć szeroki wybór preparatów do utrzymania i utrwalenia opalenizny. Są to produkty dla osób, które chcą szybkich i trwałych efektów. Jednak jak utrwalić opaleniznę z wyjazdu?

Do kosmetyków, które stosują wczasowicze na przedłużenie i utrwalenie opalenizny, można zaliczyć produkty takie jak samoopalacze, balsamy utrwalające opaleniznę, serum, mgiełki i wiele innych.Dobrym pomysłem jest przechowywanie artykułów do opalania w lodówce, tak aby mogły dać ukojenie skórze w trakcie gorących dni. Tego typu produkty najlepiej stosować bezpośrednio po opalaniu, aby uzyskać długotrwały efekt ciemniejszej skóry.

InPost Fresh

Jak opalać skórę, by utrzymać opaleniznę jak najdłużej?

Na permanentność opalenizny wpływ ma melanina wytwarzana w organizmie, która odpowiada za ciemną pigmentację skóry. Jest ona kluczowa przy opalaniu, a w dodatku jej ilość w większym lub mniejszym stopniu zależy od człowieka. Jednak są sposoby, aby utrzymać opaleniznę na dłużej. Najbardziej znaną metodą przetworzenia jasnej skóry w piękny odcień karmelu jest wizyta w solarium. Jest to dobry wybór w szczególności porą zimową, kiedy dostęp do promieni słonecznych jest ograniczony. Jednak należy mieć na uwadze fakt, że metoda ta może być szkodliwa dla skóry.

Kolejnym sposobem na utrzymanie złocistej skóry jest smarowanie się produktami do opalania takimi jak bronzery czy też balsamy utrwalające opaleniznę. Istnieje kilka rodzajów kosmetyków, które możesz spotkać na półkach sklepowych. Jego formę możesz wygodnie dopasować pod własne upodobania i potrzeby. Codzienna pielęgnacja skóry też nie jest bez znaczenia. Natłuszczenie ciała jest kluczowym elementem w utrzymaniu brązowego odcienia skóry również po opalaniu oraz tego, na ile starcza opalenizna.

Pobierz
InPost Fresh