Przejdź do treści

Zwierzęta to prawdziwe skarby. Ich bezwarunkowa miłość, oddanie i radosne ogony są niezastąpione! W trakcie okresu świątecznego warto zdecydować się na nietypowy krok: właścicielom pupili wręczyć prezent, który nie będzie tak naprawdę dla nich, ale dla ich ulubieńców. Dzięki temu będą mogli wzmocnić więź między nimi. Co wybrać w tym roku?

 

 

Prezent dla miłośnika zwierząt – czym należy sugerować się przy wyborze?

Chociaż ma być to prezent dla fana zwierząt, podczas jego wyboru należy skupić się przede wszystkim na potrzebach pupila. Wszystkie rasy mają zupełnie inne preferencje. Zignorowanie ich poskutkuje tym, że wręczany podarunek nie spełni swojego podstawowego zadania – nie przyniesie frajdy. Jak sprawdzić, które zabawki i akcesoria się nadadzą? To proste. Wystarczy podpytać o to właściciela!

W następnej kolejności wypada przyjrzeć się zainteresowaniom opiekuna. Niektórzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu ze swoim psem, a inni dbają o naturę, budując karmniki dla ptaków. Prezent powinien być komplementarny do stylu życia obdarowywanego. To banalny przepis na osiągnięcie sukcesu i wywołanie uśmiechu na twarzy bliskiej osoby.

Ponadto konieczne będzie upewnienie się, że podarunek jest bezpieczny i jakościowy. Zwłaszcza wtedy, gdy wybór padł na gryzak. Niestety, niektóre ze sprzedawanych kości są produkowane ze zbyt twardych tworzyw sztucznych. Są w stanie okaleczyć jamę ustną zwierzaka, a tym samym spowodować ogromny ból (nie wspominając o kosztownym leczeniu) – tego trzeba uniknąć za wszelką cenę.

Prezent dla dziecka lubiącego zwierzęta

Nie jest to żadną tajemnicą – zarówno dzieci, jak i zwierzęta lubią spędzać czas na zabawach i psotach. Oznacza to, że lepiej zdecydować się na zakup piłki tenisowej lub kuleczki wypełnionej kocimiętką, a nie kojca czy szczotki do czesania. Czego unikać? Wręczania zwierząt. Nie są one produktem, ale żywymi istotami, których zakup wymaga przemyślanego planowania, czasu i zaangażowania. Dzieci, ze względu na swój wiek, nie są w stanie odpowiadać całkowicie za nowego pupila. Taki prezent może sprawić w przyszłości więcej kłopotów niż przyjemności, szczególnie dla rodziców.

Jaki prezent warto kupić dla miłośnika psów?

Poszukujący prezentu dla miłośników psów stoją przed łatwym zadaniem. Gryzaki, kojce, piłki do aportowania, kolorowe smycze, a przede wszystkim smaczki! Aromatyczne, chrupkie i mięsne, a często nawet z płynnym nadzieniem. Nie istnieje czworonóg, który byłby w stanie się im oprzeć. Niektóre ze smakołyków wyróżniają się charakterystycznymi kształtami, sprzyjającymi utrzymaniu należytego poziomu higieny uzębienia u pupila – łączy to przyjemne z pożytecznym.

Doskonały prezent dla psiarzy to karma. Wyżywienie zwierzaka jest niezwykle kosztowne, zwłaszcza wtedy, gdy jego właściciel dba o to, żeby pożywienie było wysokiej jakości i bogate w wartościowe składniki odżywcze. Taka żywność bywa trudna do przenoszenia (ze względu na ciężar), dlatego dobrze jest zamówić ją za pomocą naszej aplikacji InPost Fresh – zostanie doręczona bezpośrednio pod drzwi adresata.

Co warto kupić miłośnikowi kotów?

Pomysł na prezent dla kociary? Duży drapak. Pozwala on na utrzymanie pazurów kotów w dobrej kondycji i usuwa nadmiar martwego naskórka. Ponadto drapanie jest dla tych zwierząt formą relaksu i odstresowania (zwłaszcza wtedy, gdy czują się sfrustrowane, znudzone lub zestresowane). Takie akcesorium stanowi przy okazji ciekawy element wyposażenia domu.

Inne ciekawe gadżety dla miłośników kotów to:

  • maty do drapania;
  • pluszaki z kocimiętką;
  • tory przeszkód;
  • szeleszczące wędki;
  • piłki na przysmaki.

Gdzie szukać dalszych inspiracji i propozycji? Aplikacja InPost Fresh zawiera specjalną zakładkę „Dla zwierząt”, skrywającą różne zabawki, które spodobają się wszystkim kotom!

InPost Fresh

Prezent dla wielbiciela ptaków – jaki warto wybrać?

Prezent dla osoby, która fascynuje się przede wszystkim ptakami, to duże wyzwanie. Nie oznacza to jednak, że wymyślenie czegoś ciekawego jest niemożliwe, wystarczy popisać się kreatywnością. Porządna lornetka ornitologiczna pozwoli na dokładne i fascynujące obserwacje ptaków podczas ich codziennego życia, w naturalnym otoczeniu. To niezastąpione narzędzie dla pasjonatów ptasiego świata. Do tego warto dołączyć książkę, która będzie zawierać przydatne informacje na ich temat, np. dotyczącą zwyczajów czy siedlisk.

Przyda się również budka lęgowa i karmnik. Miłośnik ptactwa będzie mógł zamieścić je na terenie swojego podwórka lub ogrodu, a tym samym zwiększyć szansę na to, że skrzydlate stworzenia zdecydują się osiedlić akurat na terenie jego nieruchomości.

Inne pomysły na prezenty dla miłośników zwierząt?

Czasami dobrze jest sięgnąć po coś nietypowego. Niespotykane pomysły na podarunki mają to do siebie, że zostają na długo w pamięci adresata upominku. Za prezent dla miłośnika koni sprawdzi się sesja fotograficzna z doświadczonym fotografem. W ten sposób powstanie wyjątkowa pamiątka do zawieszenia w domu lub biurze. Będzie przypominać o niesamowitej więzi pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem każdego dnia, a tym samym poprawiać humor.

Niektórzy decydują się również na to, aby wręczyć voucher na szkolenie z pierwszej pomocy dla zwierząt. Pozwala to nauczyć się praktycznej i przydatnej umiejętności, której znajomość przyda się w kryzysowym momencie opieki nad ulubieńcem. Odpowiednio dobrane akcesoria, zabawki i eventy związane z miłością do zwierząt potrafią poprawić relację między opiekunem a pupilem – warto poświęcić chwilę na ich wybór.

Pobierz InPost Fresh