Przejdź do treści

Halloween zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim pojawia się okazja do stworzenia własnych, unikalnych ozdób! Własnoręcznie wykonane dekoracje są rozwiązaniem nie tylko ekonomicznym, ale także dającym satysfakcję i możliwość wyrażenia swojej kreatywności. Oprócz tego to świetna zabawa, w której uczestniczyć może cała rodzina. Gdzie szukać inspiracji?

 

 

Ozdoby na Halloween DIY – co warto wiedzieć przed zrobieniem?

Jeżeli planujesz stworzyć halloweenowe dekoracje samemu, to istnieje kilka ogólnych zaleceń, którymi powinieneś się zasugerować. Przestrzeganie ich zwiększy szansę na sprawny i pozytywny przebieg całego przedsięwzięcia. Zaczynając przygotowania, zawsze warto mieć plan i odpowiedzieć sobie na istotne pytania, takie jak: jakie ozdoby sprawdzą się najlepiej, które materiały będą niezbędne, ile czasu wolnego trzeba będzie poświęcić? Rozpocząć można od przygotowania listy zakupów – pomoże ona w uniknięciu nieprzewidzianych opóźnień. Zwykle potrzebne są:

 • farby;
 • pędzle;
 • klej;
 • nożyczki;
 • papier;
 • tektura;
 • taśma klejąca.

W takim razie najwyższa pora na znalezienie inspiracji! W wykonaniu tego zadania pomocne będą różne strony internetowe, blogi, czasopisma i media społecznościowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby  przerobić cudze pomysły na dekoracje Halloween i dopasować je do swoich możliwości i preferencji. Papierowe duszki wcale nie muszą być zawsze białego koloru, mogą być również np. różowe lub niebieskie – liczy się przede wszystkim kreatywność i chęć wypróbowania nowych rozwiązań. Podczas wykonywania dekoracji na Halloween należy pamiętać jednak o najważniejszym, czyli bezpieczeństwie. To dobra okazja, żeby spędzić wartościowy czas z rodziną i szansa na zabawę dla wszystkich. Co ważne, zadaniem rodziców jest upewnienie się, że dzieci korzystają z nożyczek i kleju wyłącznie pod ich nadzorem.

Jak tanio zrobić ozdoby na Halloween? Recykling!

Jak zrobić dekoracje na Halloween niskim kosztem? Dobrym pomysłem zdaje się wykorzystanie materiałów, które znajdują się już w domu. Plastikowe butelki, nakrętki, kartony i opakowania – przy wykorzystaniu odrobiny wyobraźni nada się wszystko! To dobry sposób, aby uczyć swoich wychowanków jak najwcześniej, że każdy przedmiot może zyskać drugie życie.

Przykładowo, do zrobienia korpusów przerażających potworków najlepiej użyć opakowania po proszku do prania. Środek piorący wystarczy przełożyć do wielorazowego pojemnika plastikowego, a pusty karton zafarbować na pożądany kolor lub okleić kolorowym papierem.

Ozdoby na Halloween DIY, czyli dynie w klasycznym wydaniu

Wycięte dynie, czyli domowe ozdoby na Halloween, które sprawdzą się zawsze. Służą jako lampiony i nocą są naprawdę przerażające. Aby je wykonać, na początku należy oczyścić ich wnętrze, pozbywając się nasion i miąższu. Następnie zaleca się narysować pożądany wzór na pomarańczowej skórce, a potem zabrać się za rzeźbienie za pomocą noża, nożyczek lub wiertarki. Na sam koniec nie pozostaje nic innego, jak wsadzić do środka dużą świeczkę. Gotowe! Dynie to proste ozdoby na Halloween, które zrobią wrażenie na każdym, niezależnie od wieku.

Straszne słoiki, czyli doskonałe ozdoby Halloweenowe

Jak zrobić Halloweenowe ozdoby, które są niekonwencjonalne? Wykorzystać znajdujące się w domowej spiżarni szklane słoiki. Można włożyć do nich świeczki (uwaga, szkło szybko się nagrzewa), ale dopiero po tym, jak zostaną pomalowane, pokryte bibułą i przewiązane sznureczkami. Wyglądają świetnie na parapetach okien, z których zwisają papierowe pajęczyny i pająki.

Duchy, pająki i nietoperze jako ozdoby na Halloween z papieru

Jak zrobić ozdoby na Halloween z papieru? To podstawa każdej udanej imprezy! Na początek należy znaleźć wzór, a potem go odrysować. Kolejny krok stanowi staranne wycięcie kształtu, którym mogą być:

 • duchy;
 • czarownice;
 • pająki;
 • nietoperze.

Potem warto nakleić je na karton (zwiększy to ich wytrzymałość konstrukcyjną). Takie potwory i stwory można rozwiesić na sznurkach po całym domu, a nawet w ogrodzie, zwłaszcza tam, gdzie są lampki i balony.

Jak ozdobić okno na Halloween – popularne pomysły DIY

Jak ozdobić dom na Halloween, aby był naprawdę niepowtarzalny? Skupić się przede wszystkim na oknach, które dla zbierających smakołyki dzieci mogą wyglądać przerażająco nawet z zewnątrz. Na parapecie ustawić dynie, papierowe potwory, na ich rogach zawiesić sznurki przypominające pajęczą sieć, a samą szybę przyozdobić przerażającymi napisami łatwo zmazywalnym sprayem, np. „W tym domu czyha niebezpieczeństwo!” lub „Gospodarstwo domowe zamieszkiwane przez wiedźmy – nie zbliżać się!”.

Jak można samemu zrobić i ozdobić dom za pomocą pajęczej sieci?

Pajęcza sieć to ręcznie robiona ozdoba na Halloween, której nie może zabraknąć w te święta w żadnym domu. Przydadzą się nici, włóczki i bawełna – da się przymocować je do sufitu, ścian, drzwi i okien za pomocą kleju w aerozolu. Jeśli tworzysz własne sieci, możesz zacząć od centralnego punktu, tworząc krzyż z nici, a następnie wydłużając je w różnych kierunkach, aby utworzyć siatkę. Im bardziej nieregularna i rozciągnięta sieć, tym bardziej autentyczny będzie efekt.

W jaki inny sposób można samemu ozdobić dom na Halloween?

Jak ozdobić dom na Halloween na jeszcze inne sposoby, które także są praktyczne? W tym celu warto postawić przed domem kosz, w którym znajdą się ciasteczka, cukierki i batoniki a nad nim zawiesić girlandy. Słodycze na Halloween i inne święta kupisz wygodnie w aplikacji InPost Fresh. Inne ciekawe rozwiązanie stanowią balony: należy napełnić je helem, a do ich końcówek przywiązać długie kawałki materiału lub tkaniny – będą unosić się nad sufitem pomieszczenia. Nie ma jednej poprawnej odpowiedzi na to, jak zrobić dekoracje na Halloween w prawidłowy sposób, bo sprawdzą się przede wszystkim te pomysły, na które wpadła cała rodzina.

Pobierz InPost Fresh