Przejdź do treści

Dzień Nauczyciela to wyjątkowy czas dla pracowników oświaty. Jednym ze zwyczajów związanych z tą okolicznością jest obdarowywanie wychowawców drobnymi upominkami, które mają wywołać uśmiech na ich twarzach. Co kupić na Dzień Nauczyciela, aby prezent był trafiony?

Prezent na Dzień Nauczyciela – czym kierować się podczas wyboru?

Dzień Nauczyciela to wyjątkowe święto, które w Polsce obchodzi się 14 października. Jest ono tożsame z Dniem Edukacji Narodowej, ustanowionym z powodu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Jest to czas doceniania trudów kadry pedagogicznej, odznaczania pracowników oświaty przez ograny państwowe oraz uroczystości odbywających się w szkołach.

 

 

Pomysłów na prezent na Dzień Nauczyciela jest naprawdę wiele, dlatego wybór najtrafniejszej pozycji może być dla uczniów nieco problematyczny. Na szczęście na rynku dostępny jest szereg ponadczasowych podarunków, które sprawdzą się w każdym przypadku. Alternatywą dla klasycznych upominków dla nauczyciela może być natomiast prezent związany z obdarowywaną osobą. Warto wziąć wówczas pod uwagę zainteresowania oraz pasje wychowawcy, nawet te, które nie łączą się bezpośrednio z jego życiem zawodowym.

Bez względu na to, na którą opcję zdecydują się uczniowie, prezent dla nauczyciela mogą zamówić za pośrednictwem aplikacji InPost Fresh, tym samym unikając problematycznego wyznaczania osoby do zrobienia zakupów z tej okazji w tradycyjny sposób.

Pomysł na prezent na Dzień Nauczyciela – jaki upominek warto wybrać?

Asortyment sklepu InPost Fresh to szereg pozycji, które szybko i wygodnie można odebrać w wybranej maszynie Paczkomat® lub z rąk kuriera pod wskazanym adresem. Propozycją eleganckiego prezentu dla nauczyciela bez wątpienia są gotowe zestawy z odpowiednimi artykułami spożywczymi.

W ramach upominku sprawdzą się m.in. kompozycje prezentowe z pralinami, kawą, miodem, herbatą, czekoladami czy piernikami. Takie zestawy zamknięto w estetycznych opakowaniach, dzięki czemu można je wręczyć praktycznie natychmiast po odebraniu zamówienia. Ciekawym pomysłem są także prezenty w formie kompletów akcesoriów do parzenia yerba mate, czyli naparu będącego alternatywą dla kawy. Z takiego upominku nauczyciel będzie mógł korzystać zarówno w pracy, jak i w domu. Do zestawu warto dołączyć susz, naczynie ceramiczne oraz specjalną metalową słomkę, która pełni również funkcję filtra (bombilla).

Praktyczny prezent na Dzień Nauczyciela

Co więcej, drobne upominki dla nauczycieli wcale nie muszą być łakociami, napojami czy przekąskami. Dobrym, a zarazem praktycznym pomysłem na prezent zarówno dla nauczycieli, jak i nauczycielek są zestawy kosmetyków i perfum. Taka pozycja z pewnością sprawdzi się w codziennym użytkowaniu i po prostu się przyda.

W ramach prezentu dla wychowawczyń warto wziąć pod uwagę zestawy z kremami, szamponami, odżywkami czy akcesoriami do włosów. Sprawdzą się także wody perfumowane, kosmetyki do kolorowego makijażu, maseczki do twarzy i eleganckie, naturalne mydła. Z kolei w przypadku pomysłów na prezent dla nauczyciela można postawić np. na kosmetyki do pielęgnacji zarostu, zestawy barbarskie, a także kremy, balsamy, szampony oraz zapachy dla mężczyzn.

Oryginalny pomysł na prezent na Dzień Nauczyciela

Idealną propozycją na oryginalny prezent dla nauczyciela jest zakup przedmiotu wpisującego się w obszar jego zainteresowań. Tutaj również uczniowie mają mnóstwo możliwości pod warunkiem, że wychowawca wspomniał im o swoich pasjach i hobby. Przykładowo dla osoby, która uwielbia podróże i ciekawią ją różne kultury oraz zwyczaje, świetnie sprawdzą się produkty z kategorii „Kuchnie z zakątków świata”. Wśród nich można znaleźć m.in. składniki rodem z kuchni azjatyckiej, włoskiej, meksykańskiej, japońskiej, indyjskiej czy arabskiej.

Kolejną propozycją niepowtarzalnego upominku jest samodzielnie przygotowany zestaw przedmiotów z różnych kategorii. Klasa może w tym przypadku dobrać artykuły np. pod względem kolorystycznym, a w rezultacie otrzymać spójną i estetyczną całość. Świetnym pomysłem jest przygotowanie wiklinowego kosza, a następnie wypełnienie go smacznymi owocami. Do całości można dorzucić kosmetyki albo zdrowe przekąski takie jak orzechy, migdały czy bakalie. Świetnie będą pasować również konfitury, miody i dżemy. Ponadto taka pozycja sprawdzi się nie tylko 14 października, ale i jako prezent świąteczny dla nauczyciela czy upominek z okazji zakończenia roku szkolnego.

Pobierz InPost Fresh