InPost Fresh

Dieta na płaski brzuch – jadłospis i główne założenia

19 grudnia 2022
5 min
Autor: Mateusz Mol

Dieta na płaski brzuch – efekty, założenia, nasze przepisy. Poznaj wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Zachowanie kondycji oraz formy znacząco wpływa nie tylko na samopoczucie, ale również zdrowie. Dieta z pozoru wydawać się może rygorystyczna, jednak diametralnie wpływa na wygląd sylwetki. Już w przeciągu kilku tygodni zobaczysz znaczną poprawę. Dowiedz się, na czym polega dieta na płaski brzuch.

 

Nie jest to tekst specjalistyczny, każdorazowo dietę należy skonsultować się z odpowiednim lekarzem.

  • Aby móc cieszyć się płaskim brzuchem i sportową sylwetką, należy pamiętać o zasadach zdrowego odżywiania przez całe życie. Trzeba pamiętać o tym, że szybka dieta na płaski brzuch nie przyniesie pożądanych rezultatów, jeśli nie zmienimy swoich nawyków.
  • W celu zgubienia zbędnych kilogramów należy pamiętać o zachowaniu deficytu kalorycznego.
  • W diecie na płaski brzuch bardzo ważne jest to, by była ona bogata w błonnik - składnik ten odpowiada za regulację pracy układu pokarmowego.
  • Przy diecie na płaski brzuch bardzo ważne jest spożywanie lekkich posiłków - niezależnie od tego, czy jest to dieta na płaski brzuch po 40 czy dieta na płaski brzuch po ciąży.

Dieta na płaski brzuch – charakterystyka

Dieta na duży brzuch – jaka dieta na płaski brzuch najlepiej zadziała? Tak jak w przypadku każdej diety, nie ma możliwości na wpłynięcie, z jakich partii ciała tłuszcz zacznie się spalać jako pierwszy. Trzymając się jednak pewnych zasad diety oraz jedząc konkretne produkty, możesz wpłynąć na szybsze spalenie nadmiernej tkanki w tamtym obszarze oraz zapobiec odkładaniu się jej w przyszłości. W takim razie, co na płaski brzuch pomoże Ci najszybciej? Po pierwsze dieta powinna być niskokaloryczna. Oznacza to, że deficyt kaloryczny powinien wynosić od 300 do 500 kcal. Swoje zapotrzebowanie kaloryczne z łatwością obliczysz za pomocą kalkulatorów internetowych, aplikacji dietetycznych lub na wizycie u dietetyka. Jeśli dla utrzymania wagi wynosi ono przykładowo 2000 kcal, by zacząć chudnąć, musisz jeść od 1500 do 1700 kcal.

Dieta na płaski brzuch powinna być bogata w błonnik. Reguluje on pracę układu pokarmowego, zwiększa objętość posiłków, dzięki czemu łatwiej będziesz osiągać uczucie sytości oraz obniża indeks glikemiczny. Jest to szczególnie ważne dla osób, które cierpią na cukrzycę lub insulinooporność. Duże ilości błonnika znajdują się w pieczywie razowym i graham, makaronach i kaszach pełnoziarnistych oraz owocach i warzywach. Będąc na diecie, do każdego posiłku powinieneś jeść około 500 gramów owoców i warzyw, z czego ¾ powinny stanowić warzywa, a owoce ¼. Dieta na odchudzanie brzucha powinna również zawierać duże ilości białka i małą ilość węglowodanów i cukrów prostych. Ponadto pamiętaj o spożywaniu jak największej ilości płynów, w szczególności wody.

Główne założenia diety na płaski brzuch – jak pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Przed rozpoczęciem diety na odchudzanie brzucha warto, żebyś poznał kilka podstawowych informacji oraz zasad na jej temat. Z pozoru dieta ta wydawać się może rygorystyczna, jednak tak jak każda inna wymaga pewnych wyrzeczeń oraz trzymania się konkretnego jadłospisu. Nadmierne odkładanie się tłuszczu w okolicy brzucha nie jest możliwe do zwalczenia punktowo, ponieważ tracąc tkankę tłuszczową, jest ona spalana w obszarze całego ciała. Właśnie dlatego dieta ta będzie dietą na płaski brzuch i uda oraz każdą inną partię ciała. Kluczem do osiągnięcia płaskiego brzucha, oprócz samego odżywiania, są również regularne ćwiczenia. To właśnie one w połączeniu ze zdrowym odżywianiem pozwolą Ci na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Pamiętaj jednak o rozbudowywaniu również innych partii ciała, by wzmocnić nie tylko okolice brzucha.

Kolejną z zasad diety na schudnięcie z brzucha jest spożywanie lekkich posiłków. Powinieneś jeść 4-5 razy dziennie w niewielkich ilościach. Dzięki temu utrzymasz uczucie sytości przez cały dzień, unikając efektu przejedzenia oraz trudności z trawieniem. Dobrym wyborem będą posiłki płynne i półpłynne, do których należą różne zupy, kremy czy owsianki. Nie obciążą one Twojego przewodu pokarmowego oraz zostaną szybciej przetrawione. Unikaj posiłków ciężkostrawnych, smażonych i zwierających tłuste potrawy. Do swoich potraw dodawaj jak najmniejszą ilość soli. Powoduje ona zatrzymywanie wody w organizmie, a tym samym efekt wystającego brzucha. Spożywaj jak największą ilość płynów. W ciągu dnia powinieneś wypijać od 1,5 do 3 litrów wody. Wspomoże to prawidłowe działanie układu pokarmowego. Na poprawę metabolizmu dobrze działa również zielona herbata. Jeśli z rana lubisz wypić kawę, postaw na zwykłą, czarną i odstaw cukier i mleko. Stosując się do zasad naszej najlepszej diety na płaski brzuch, z łatwością osiągniesz wymarzoną sylwetkę, a po czasie staną się one częścią Twojej codziennej rutyny i nie będą sprawiać Ci żadnego problemu.

Dla kogo jest dieta na płaski brzuch?

Dieta ta będzie świetnym wyborem zarówno dla osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów oraz tłuszczu w obrębie brzucha, jak i również dla tych, którzy pragną wypracować kondycję oraz umięśnioną sylwetkę. Dzięki połączeniu regularnych ćwiczeń oraz zdrowego odżywiania z łatwością szybko osiągniesz swój cel, a dodatkowo wzmocnisz swoje ciało. Właściwe odżywianie oraz treningi kilka razy w tygodniu dobrze wpływają nie tylko na Twój wygląd, ale również samopoczucie i zdrowy, prawidłowo działający organizm. Właśnie dlatego dieta na płaski brzuch będzie uniwersalnym wyborem dla każdego, kto planuje odchudzanie się i osiągnięcie dobrej formy.

Produkty niewskazane w diecie na płaski brzuch

Jak schudnąć z brzucha – dieta na spalenie zbędnego tłuszczu z okolic brzucha nie powinna zawierać białego pieczywa, do którego należą między innymi jasne bułki i chleb, chleb tostowy oraz drożdżówki. Zdecydowanie warto się wystrzegać również produktów zawierających tłuszcze nasycone. Są to głównie sery, masło, mleko z dużą zawartością tłuszczu, mięso, makarony, ciastka oraz chipsy. Unikaj również ryżu. Zdecydowanie odradza się spożywania alkoholu, w szczególności piwa oraz napoi z dodatkiem cukru, gazowanych i słodyczy.

Dieta na płaski brzuch – co jeść?

Jakie w takim razie powinno być jedzenie na płaski brzuch? Przede wszystkim ważna jest regularność w spożywanych posiłkach. Zdecydowanie lepszym sposobem jest jedzenie częściej, ale w mniejszej ilości. Stopniowo przyspiesza to metabolizm i pracę jelit, co z kolei pozytywnie wpływa na utrzymanie płaskiego brzucha oraz niezatrzymywanie się wody w organizmie. Dieta odchudzająca brzuch powinna się składać głównie z produktów niskokalorycznych. Jednym z jej głównych założeń jest również stworzenie ujemnego bilansu zapotrzebowania kalorycznego, który powinien wynosić co najmniej 15%. Ilość kalorii, które powinieneś spożywać w ciągu dnia, z łatwością obliczysz dzięki specjalistycznym kalkulatorom internetowym, aplikacjom dietetycznym lub na wizycie u dietetyka. Dieta redukcyjna jest jednym z najskuteczniejszy sposobów na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz szybką dietą na brzuch i boczki.

Jakie produkty powinny się w takim razie znaleźć w Twoim jadłospisie? Dieta na schudnięcie brzucha powinna się składać między innymi z produktów bogatych w błonnik, głównie z warzyw i owoców. Wspierają one usuwanie nadmiaru wody z organizmu, wspomagając efekt płaskiego brzucha. Warzywa i mięso powinny być pieczone lub gotowane na parze. Spożywane w trakcie diety na płaski brzuch owoce powinny być świeże lub suszone (jabłka, borówki, maliny, grejpfruty, pomarańcze, arbuzy, kiwi, truskawki). Świetnie zastąpią one słodycze. Na trawienie pozytywnie wpływają również pikantne przyprawy oraz czarna kawa. Odradza się jedzenie jasnego pieczywa, a jego smacznym i zdrowym zamiennikiem są wypieki razowe oraz ciemne. Efekt płaskiego brzucha osiągniesz, spożywając duże ilości białka, zawarte między innymi w chudym mięsie, nabiale, rybach oraz roślinach strączkowych. Białko jest materiałem budulcowym, biorącym udział w syntezie i budowie włókien mięśniowych. Oznacza to, że jego wysokie spożycie w połączeniu z regularnymi treningami pomoże Ci zbudować mięśnie w obrębie brzucha. Wbrew wielu mitom, na diecie na płaski brzuch można jeść ziemniaki, jednak bardzo ważny jest sposób ich przyrządzenia. Dozwolone jest jedzenie ziemniaków pieczonych oraz gotowanych w mundurkach, bez dodatku sosu. Odradza się za to przyrządzanie ich w formie frytek i polewanie ich sosami.

Aktywność fizyczna i dieta na płaski brzuch

W każdej diecie bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Co prawda to właściwe odżywianie jest najważniejszą częścią procesu odchudzania, jednak wprowadzając odpowiednie ćwiczenia, znacznie szybciej zauważysz pierwsze efekty i zmiany w swojej sylwetce. Ponadto oprócz spalenia tłuszczu i zgubienia zbędnych kilogramów, zbudujesz również masę mięśniową. Jeśli masz taką możliwość, postaraj się zastąpić podróżowanie samochodem lub komunikacją miejską poruszaniem się rowerem. Do swojego planu odchudzania wprowadź również regularne treningi na siłowni, najlepiej 2-3 razy w tygodniu.

Pamiętaj jednak, że ćwiczenia na brzuch nie gwarantują spalenia tłuszczu. Pomagają one głównie w rozbudowaniu mięśni, dlatego ćwiczenia rozbudowujące tkankę mięśniową powinny być połączone z treningami cardio, które pozwolą Ci na zgubienie zbędnego tłuszczu na brzuchu. Do ćwiczeń cardio należy między innymi bieganie, jazda na rowerze lub ćwiczenia na orbitreku i stepperze.

Dieta na płaski brzuch – przepisy

Układając dietę, jadłospis na miesiąc powinien być jak najbardziej zróżnicowany oraz zawierać jak najwięcej zalecanych produktów odchudzających brzuch. Odpowiednie odżywianie oraz przestrzeganie zasad diety pozwoli Ci szybko zgubić zbędne kilogramy i osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Co jeść, żeby mieć płaski brzuch – przepisy oraz nasz przykładowy jadłospis na płaski brzuch na jeden dzień.

  • Śniadanie: 2 kromki chleba razowego, serek wiejski light, 3 rzodkiewki;
  • Drugie śniadanie: koktajl owocowy na bazie kefiru;
  • Obiad: pierś kurczaka z ryżem i warzywami gotowanymi na parze;
  • Podwieczorek: grejpfrut;
  • Kolacja: sałatka z sera feta, pomidora i sałaty z dodatkiem oliwy z oliwek, pół bułki graham.

7 dniowa dieta na płaski brzuch – czy w tydzień będzie widać efekty?

Czy 7 dniowa dieta na płaski brzuch może przynieść efekty? Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż szybka dieta na płaski brzuch u każdego przyniesie nieco inne rezultaty. Każdy z nas ma nieco inny metabolizm. Oprócz tego, niezwykle ważną kwestią jest to, czy dana osoba zmaga się z nadwagą bądź otyłością, czy też podczas przystępowania do takiej diety masa jej ciała jest w normie. Nie da się zatem udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy 7 dniowa dieta na płaski brzuch po 40 spowoduje, że efekty będą widoczne gołym okiem.

Czytaj również